Jakie są wymagania dotyczące procesu przetwarzania soku cytrusowego?

October 27, 2022

najnowsze wiadomości o firmie Jakie są wymagania dotyczące procesu przetwarzania soku cytrusowego?

Jak powstaje świeży i pyszny sok cytrusowy?Oczywiście najłatwiejszym sposobem zrozumienia jest pocięcie miazgi cytrusowej na kawałki i umieszczenie jej w sokowirówce, ale metoda przetwarzania soku z owoców cytrusowych w dużej fabryce żywności ma bardziej szczegółowy proces.
Wybór składników i pośrednie przechowywanie: Wybierając składniki, należy używać odmian, które nie powodują gorzkiego soku pomarańczowego podczas procesu produkcyjnego.W czasie tymczasowego przechowywania uszkodzone i nieodpowiednie owoce należy usunąć.Dodatkowo należy szybko przeprowadzić badanie próbek w celu określenia jakości soków wytworzonych z tych składników, które następnie są przechowywane w magazynach pośrednich.
Sortowanie i czyszczenie: Do sortowania wymagany jest sortownik bębnowy, a do czystej wody należy dodać 1%-2% wodorotlenku sodu i środka dezynfekującego.Surowe owoce są najpierw krótko moczone, a następnie myte obrotową szczotką rolkową czyszczącą i spryskiwane wodą czyszczącą.Czysta woda rozpylana przez dyszę powinna być chlorowaną wodą o zawartości chloru 10-30 mg/l.Następnie spryskaj owoce czystą wodą.
Odtłuszczanie: Umyte owoce wkładamy do odtłuszczacza igłowego, a skórkę perforujemy w maszynie.Olejek w skórce wydostaje się z komórek olejowych i spływa wraz ze spryskiwaną wodą.Następnie olejek ze słodkich pomarańczy jest oddzielany od emulsji olejku ze słodkich pomarańczy i wody za pomocą dyskowego separatora odśrodkowego, a oddzielona pozostałość trafia do odtłuszczacza rurociągiem cyrkulacyjnym w celu zraszania wodą.
Wyciskanie soku: Tradycyjne sokowirówki do orzechów, pestek i jagód nie mogą być używane do wyciskania soku z owoców beztłuszczowych.Obecnie maszyny wykorzystywane do wyciskania cytrusów to wyciskarki liniowe, sokowirówki brązowe.Staraj się, aby olejek ze skórki, biała kora i kapsułki nie mieszały się z sokiem.Substancje te nie tylko zwiększają gorycz, ale także tworzą podgrzany zapach podczas wchodzenia do soku, zapobiegając pękaniu nasion.
Usuń miąższ: sok ze słodkich pomarańczy w wyciskarce do cytrusów zawiera miąższ, a większe cząstki miazgi należy odfiltrować za pomocą blendera lub innego podobnego urządzenia.
Odgazowanie: Soki cytrusowe łatwo się utleniają, co powoduje zmiany koloru i smaku napoju oraz utratę zawartości witaminy C.Odgazowanie jest ważne dla utrzymania jakości soku cytrusowego.Odgazowywanie może wykorzystywać rozpylanie odśrodkowe, rozpylanie pod ciśnieniem, przepływ membranowy i inny sprzęt.
Sterylizacja: Jeśli zagwarantowana jest tylko stabilność mikrobiologiczna soku cytrusowego, wystarczy wybrać temperaturę sterylizacji 71-72°C i odpowiedni czas przebywania.Jednak w celu dezaktywacji metyloesterazy pektynowej i zapewnienia koloidalnej stabilności soku cytrusowego konieczne jest wybranie temperatury sterylizacji 86-99°C i odpowiedniego czasu przebywania.
Koncentracja: Skoncentrowany sok z cytrusów jest głównie zagęszczany poprzez zamrożenie.Zatężony do 65% rozpuszczalnych substancji stałych.
Pakowanie i przechowywanie: Skoncentrowany sok pomarańczowy jest zamrażany i zagęszczany w temperaturze -5~-8 ℃ i umieszczany w beczce pokrytej polietylenem.Po zapieczętowaniu jest natychmiast umieszczany w lodówce w temperaturze -25~-30 ℃, bez obróbki sterylizacyjnej, więc nie ulegnie pogorszeniu z powodu ogrzewania.Chcesz zrozumieć przetwarzanie soków cytrusowych?Przyjdź do Shanghai Guofeng Machinery, aby dowiedzieć się, jak przetwarzany jest sok z cytrusów.